Eptaderm

Przez cały październik seria  EPTA DS  -10%

   Darmowa dostawa od 250 zł 🚚 

 

Dlaczego dermokosmetyki?
Dlaczego dermokosmetyki?

Piękno zaczyna się od zadbanej, zdrowej skóry. Na rynku kosmetycznym mamy do wyboru liczne produkty do pielęgnacji skóry. Wśród nich kosmetyki drogeryjne, naturalne, produkty ziołowe, TCM, czyli tradycyjnej medycyny chińskiej oraz dermokosmetyki. Czym są dermokosmetyki? Czym różnią się od innych produktów? Jak działają na naszą skórę


Dermokosmetyki to rozwiązania do pielęgnacji skóry, które wykorzystują wyrafinowane składniki aktywne do bezpośredniego wspierania lub pielęgnacji objawów różnych chorób skóry.



Dermokosmetyki – geneza

Dermokosmetyki były pierwotnie pozycjonowane jako produkty uzupełniające po zabiegach dermatologicznych. Ponieważ konsumenci oczekują efektów widocznych na swojej skórze, a nie zawsze mają dostęp do dermatologów, czy specjalistycznych zabiegów, dermokosmetyki ewoluowały zarówno jako substytut, jak i uzupełnienie zaleceń lekarskich.  

Szacuje się, że więcej niż ¼ populacji ma problemy z alergiami skórnymi i nadwrażliwością skóry spowodowaną np. zanieczyszczeniem środowiska. Wzrasta też liczba chorób skóry, takich jak łuszczyca, choroby grzybowe i łojotokowe zapalenie skóry. Z tego powodu na rynku pojawiły się dermokosmetyki. Ich rolą jest pomoc w wyleczeniu określnych stanów skóry oraz zapobieganiu ich ponownego wystąpienia. Dzieje się tak za sprawą terapeutycznych składów.

Dzięki postępowi technologicznemu i farmaceutycznemu każda z nas może dziś pozwolić sobie na stosowanie w domowych warunkach produktów o wysokiej skuteczności, które poprawiają nawilżenie i jędrność skóry, ale i zapobiegają jej uszkodzeniom. Większa świadomość konsumentów powoduje, że piękno rozumiemy dziś jako zdrowie. Konsumenci coraz częściej uważają, że piękno zaczyna się od dobrej i zdrowej skóry. Zamiast polegać na kosmetykach kolorowych stosowanych w celu upiększenia i ukrycia złej kondycji skóry, stawiają na działanie zapobiegawcze i terapeutyczne.

Dermokosmetyki – skład

Wybrane składniki kosmetyczne pomagają zregenerować skórę i poprawić jej wygląd spowalniając procesów starzenia. Skóra może wykazywać różne stadia chorób i niedoskonałości, takie jak np. trądzik różowaty, przebarwienia, stany zapalne. Dermokosmetyki to produkty zawierające substancje aktywne biologicznie, których działanie jest podobne do tego, jakie dają leki. W składach demokosmetyków znajdziemy:

  • witaminy: A, C, E, witaminy z grupy B
  • substancje roślinne o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym, łagodzącym, wygładzającym, rozjaśniającym
  • lipidy odbudowujące barierę ochronną skóry

Składniki kosmetyczne stosowane w dermokosmetyce powinny spełniać następujące kryteria:

  • mieć niski potencjał drażniący skórę
  • chronić barierę lipidową skóry oraz jej naturalny mikrobiom
  • działać łagodząco
  • przeciwdziałać podrażnieniom
  • nawilżać
  • być bezpieczne i skuteczne
  • nie obciążać skóry 

Dobry dermokosmetyk rozpoznać można po małej ilości składników. W większości nie zawierają też żadnych konserwantów.

Czym dermokosmetyki różnią się od kosmetyków drogeryjnych?

Dermokosmetyki wytwarzane są w sterylnych warunkach przypominających te, w których produkuje się leki. Powstają pod czujnym okiem specjalistów: kosmetologów, dermatologów, farmaceutów i chemików. Dzięki temu dermokosmetyki, w przeciwieństwie do kosmetyków drogeryjnych, nie zawierają składników mogących uczulać i wywoływać podrażnienia skóry. Są pozbawione sztucznych barwników, zapachów, olejków eterycznych. To nie wszystko! Dermokosmetyki w swoim składzie zawierają więcej składników bioaktywnych, niż zwykłe kosmetyki. Są to preparaty łączące cechy kosmetyków oraz środków medycznych. Dlatego też z większym prawdopodobieństwem zakupimy je w aptece lub sklepie online, niż w stacjonarnej drogerii.

Bazą dla kosmetyków dermatologicznych jest często woda termalna - bogata w substancje mineralne takie jak żelazo, mangan, selen, cynk.  Doskonałą bazą, taka występuje w  dermokosmetykach Eptaderm, jest też woda lodowcowa, która działająca kojąco i łagodząco. Jest krystalicznie czysta, zawiera mnóstwo minerałów, koi i nawilża cerę. Dermokosmetyki mogą też posiadać wysokie stężenie witamin z grupy B, witaminy A, C, E (antyoksydantów), lipidów oraz składników pochodzenia roślinnego. Są poddawane badaniom laboratoryjnym i klinicznym. Dermokosmetyki muszą przejść testy i badania dermatologiczne na skórze skłonnej do podrażnień. Testy muszą odbywać się pod okiem dermatologów.

Kiedy stosować dermokosmetyki

Te specjalistyczne preparaty są wskazane w pielęgnacji skóry dotkniętej różnymi schorzeniami dermatologicznymi. Wspierają leczenie farmakologiczne w takich schorzeniach jak:

  • przebarwienia pigmentacyjne
  • trądzik pospolity lub różowaty
  • rumień i łuszczyca
  • łojotokowe zapalenie skóry
  • atopowe zapalenie skóry
  • skóra przesuszona i odwodniona
  • egzema
  • bielactwo
  • nadpotliwość
  • wypadanie włosów

Dermokosmetyki to preparaty do zadań specjalnych. Dzięki bogactwie substancji aktywnych biologiczne w swoim składzie, mają działanie lecznicze. Wspierają skórę we wszystkich jej podstawowych funkcjach poprzez korygowanie i zapobieganie zaburzeniom oraz chorobom. Od zwykłych kosmetyków odróżnia jest to, że produkowane są w sterylnych warunkach, są testowane dermatologicznie, prawie nie zawierają konserwantów a ich składy mają zbawienny wpływ na zdrowie i wygląd naszej skóry.

Zobacz również

WYPADANIE WŁOSÓW - PROBLEM Z GŁOWY!
Mówi się, że włosy są koroną kobiety. Z pewnością są jej ozdobą, a kobiety od wieków poświęcały im dużo uwagi i czasu. Co jednak, kiedy pomimo pielęgnacji, włosy nadmiernie wypadają? Jaka jest przyczyna ich wypadania? Jak poradzić sobie z utratą włosów i zapobiec temu w przyszłości? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym wpisie.
Czytaj więcej
PRZEBARWIENIA SKÓRY – WSZYSTKO, CO POWINNAŚ O NICH WIEDZIEĆ
Jasna sprawa, że każdej z nas zależy nie tylko na gładkiej i jędrnej skórze... Jednolity koloryt i blask są w zasięgu pożądania każdej kobiety. Co stoi na drodze do realizacji tego celu? Przebarwienia! Są efektem działania hormonów, starzenia się skóry, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Jak je rozjaśnić i wstrzymać proces powstawania ciemnych plam na twarzy i reszcie ciała? Jak poradzić sobie z przebarwieniami?
Czytaj więcej
ŁUSZCZENIE SKÓRY - PRZYCZYNY I LECZENIE
Łuszczenie skóry to swędzący i dokuczliwy problem dermatologiczny. Gdzie szukać źródeł tego zaburzenia? Jak poradzić sobie z nadmiernym rogowacenie skóry na stopach, łokciach, kolanach i rękach? Jak naprawić te uszkodzenia, odbudować barierę ochronną skóry i zapobiec łuszczeniu skóry?
Czytaj więcej

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl