Eptaderm

   Darmowa dostawa od 250 zł 🚚 

 

Akcja - antyoksydacja!
Akcja - antyoksydacja!

Antyoksydacja zwalnia procesy starzenia się skóry oraz ochroni ją przed atakiem wolnych rodników i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Po co skórze antyoksydanty? Jak je stosować? 

Na kondycję naszej skóry ma wpływ wiele czynników. Stresujący tryb życia, narażenie na promieniowanie UV, palenie papierosów czy niewłaściwie odżywianie może przyczyniać się do wzmożonej aktywności wolnych rodników, wywołujących na jej powierzchni destrukcyjne działanie. 

Antyoksydacja  co to jest

Antyoksydacja to odpowiedź na buszowanie wolnych rodników w organizmie. Jej podstawę stanowią antyoksydanty, czyli związki, które mają naturalną zdolność do neutralizowania szkodliwego działania wszystkich metabolicznych procesów, jakie zachodzą w organizmie. Do antyoksydantów zalicza się różne substancje, w tym minerały, witaminy i enzymy. To one osłabiają negatywny wpływ przemian zachodzących w wyniku działania wolnych rodników. Jednocześnie chronią przed chorobami będącymi wynikiem działania niestabilnych atomów. Antyoksydacja tym samym jest najlepszym sposobem profilaktyki nowotworów, chorób serca, udarów mózgu, a nawet chorób neurodegeneracyjnych, w tym choroby Alzheimera.

 

Antyoksydacja skóry  na czym polega?

Antyoksydacja to proces, który zwalnia procesy starzenia się skóry oraz ochroni ją przed atakiem wolnych rodników i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Jak działają antyoksydanty? Jak je stosować?

Antyoksydacja to proces, który jest ważny w utrzymaniu dobrej kondycji skóry.
Antyoksydanty, takie jak witaminy C, E i beta-karoten:

  • działają przeciwstarzeniowo,
  • chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV,
  • redukują przebarwienia,
  • aktywują produkcję kolagenu.

To jednak nie jest jedyne działanie antyoksydantów w kosmetykach. Aby jak najdłużej cieszyć się młodą i gładką skórą, powinniśmy na nią działać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Dieta antyoksydacyjna wymiatająca z naszego organizmy wolne rodniki bogata jest w takie produkty jak:

  • świeże owoce i warzywa bogate w witaminę C (cytrusy, czarna porzeczka, aronia, brukselka, natka pietruszki),
  • produkty pełnozbożowe i oleje roślinne bogate w witaminę E (olej słonecznikowy i rzepakowy, kiełki pszenicy, razowe pieczywo i makarony, kasze, ryby morskie, orzechy),
  • produkty z super przeciwutleniaczem - likopenem (pomidory, czerwone grejpfruty),
  • zielone, żółte, pomarańczowe i czerwone owoce oraz warzywa z beta-karotenem (brokuły, por, marchew, czerwona papryka, dynia, morele, brzoskwinie),
  • napoje z flawonoidami (herbata - najlepiej zielona, kakao, czerwone wino),
  • suszone przyprawy (cynamon, kurkuma, goździki).

Dieta antyoksydacyjna wraz z antiagingową pielęgnacją kosmetyczną będzie chronić organizm przed stresem oksydacyjnym. 

 

Wolne rodniki – czym są?

Gdy mówimy o stresie oksydacyjnym, często słyszymy o wolnym rodnikach. Ale czy dobrze rozumiemy, czym są i dlaczego nas atakują? Wolne rodniki to atomy, które zawierają niesparowane elektrony. Atomy tlenu na ostatniej orbicie posiadają parzystą ilość elektronów. Gdy tracą jeden z nich, dążą do przyłączenia brakującego elektronu, utleniając każdy atom, z którym mają kontakt. Atomy, które tracą elektron same stają się wolnymi rodnikami i utleniają kolejne atomy. Wtedy właśnie wolne rodniki stają się niebezpieczne. Przez nadmiar wykazują niekorzystny wpływ na białka, modyfikują DNA czy lipidy występujące organizmie. Obiektami ataków wolnych rodników w organizmie są ponadto: białka, kwasy tłuszczowe i polisacharydy. To wszystko oznacza dla naszej skóry szybsze starzenie.

 

Czy złość piękności szkodzi?

Czy hormony mogą mieć wpływ na naszą urodę? Mogą. Uważać trzeba szczególnie na kortyzol, czyli hormon stresu. Łatwo powiedzieć "nie stresuj się", trudniej zastosować tę radę w życiu. Ważne jest, by zrozumieć, że kortyzol wpływa niekorzystnie na cerę i włosy i że możemy ten wpływ ograniczyć.

W sytuacji stresowej kortyzol znajdujący się we krwi rozchodzi się po organizmie. Reaguje na to nasza skóra - czerwieni się lub blednie, poci, wytwarza złogi. To już pierwszy krok do powstawania lub wzmożenia stanów zapalnych skóry takich jak trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, podrażnienia. W stresie używamy też więcej zmarszczek mimicznych, a częste marszczenie zostaje z nami na dłużej. Nie bez przyczyny mówi się, że "złość piękności szkodzi". I tu wracamy do wolnych rodników. Zaburzona równowaga pomiędzy wolnymi rodnikami a antyoksydantami prowadzi do stresu oksydacyjnego. Niedotleniona skóra traci włókna kolagenowe i elastynowe, co oznacza szybsze pojawianie się zmarszczek i widoczne starzenie. Stres oksydacyjny wymalowuje się na skórze, szczególnie ten przewlekły. Degradacji ulegają białka i lipidy, a to oznacza rozpad komórek naskórka. Kurczą się naczynia krwionośne, przez co skóra dostaje mniej tlenu i substancji odżywczych. Skutki widać gołym okiem - skóra staje się ziemista i matowa. 

 

Jak starzeje się skóra?

Stres oksydacyjny to jedna z przyczyn starzenia się skóry, które jest złożonym procesem i rozpoczyna się wraz ze spadkiem aktywności metabolicznej komórek skóry. Genetycznie odpowiada za nie szereg genów, które aktywują stopniowe obniżanie się zdolności odnowy naskórka oraz jego wiotczenie.

Nie powinno nas dziwić, że z wiekiem zmniejszają się zdolności regeneracyjne tkanek. Spada też ich odporność oraz produkcja substancji odpowiadających za jędrność i elastyczność naskórka. Te substancje to kolagen i elastyna. Budują one w skórze włókna, które wraz z upływem lat słabną, przez co skóra staje się mniej elastyczna i podatna na odkształcenia (zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne). Stopniowo opada również owal twarzy. 

Rodzaje zmarszczek ze względu na przyczyny ich powstawania

Zmarszczki mimiczne:

  • powstają podczas ruchów mięśni twarzy (są związane z mimiką twarzy),
  • najczęściej są zlokalizowane pomiędzy nosem a ustami, dookoła oczu i na czole,
  • pojawiają się jako pierwsze, między 25. a 30. rokiem życia.

Zmarszczki posłoneczne:

  • powstają na skutek szkodliwego działania słońca,
  • towarzyszą im zazwyczaj przebarwienia lub odbarwienia skóry.

Zmarszczki senne:

  • wynikają z ułożenia skóry podczas spania.

Zmarszczki grawitacyjne:

  • są spowodowane naturalnym procesem starzenia się naszej skóry.

Zmarszczki możemy też podzielić ze względu na miejsce ich występowania na:

  • zmarszczki na czole,
  • zmarszczki poziome,
  • zmarszczki pionowe - to zwykle dwie lub trzy pionowe zmarszczki pojawiające się między brwiami,
  • "kurze łapki" - to promieniście ułożone zmarszczki pojawiające się w okolicy kącików oczu, a ich powstawaniu sprzyja delikatna skóra i silnie działające mięśnie okrężne oka, kurczące się podczas uśmiechu czy mrużenia oczu,
  • zmarszczki pod oczami - pojawiają się najwcześniej, ponieważ skóra pod oczami jest bardzo cienka, ma grubość zaledwie pół milimetra, a więc jest czterokrotnie cieńsza niż skóra reszty twarzy, a co za tym idzie - najbardziej wrażliwa. Zmarszczki pod oczami są wynikiem nie tylko mimiki twarzy, lecz także przesuszenia skóry, ponieważ skóra w tym rejonie nie ma gruczołów łojowych ani potowych.

 

Kosmetyki anti-aging

To, że dochodzi do starzenia się skóry jest normą. Nie oznacza to jednak, że nie można tego procesu spowolnić. Jak poradzić sobie ze stresem oksydacyjnym? Jak zmniejszyć zmarszczki bez skalpela? Co zafundować skórze, by dłużej cieszyć się jej dobrą kondycją i uśmiechać się do lustra?

Rozwiązaniem jest pielęgnacja skóry odpowiednimi innowacyjnymi dermokosmetykami EPTADERM z linii anti-aging.

Pierwszy z nich to serum antyoksydacyjne EPTA C35. Dzięki wysokiemu 35% stężeniu witaminy C, zwanej "witaminą młodości", pozwala uzyskać spektakularne efekty. Formuła serum zapobiega procesowi utleniania lipidów, wspomaga syntezę kolagenu, zapobiega przedwczesnemu starzeniu skóry, niweluje wolne rodniki oraz blokuje mechanizm hiperpigmentacji. Skóra staje się rozświetlona, elastyczna i ujednolicona. To odpowiedź na uszkodzenia skóry wynikające z procesów starzenia. 



Druga linia EPTA AGE to kremy anti-aging o działaniu silnie odmładzającym. Stymulują odnowę komórkową. Poprawiają napięcie, elastyczność, zagęszczenie i nawilżenie skóry. Wszystko dzięki unikalnym kompozycjom składników zawartych w kremach EPTA AGE Mature Skin przeznaczonym kobietom i mężczyznom po 45 roku życia oraz EPTA AGE Young Skin dla młodej skóry po 25 roku życia. Oba dermokosmetyki doskonale nawilżają i tonują cerę. Znakomite efekty dają stosowane łącznie z serum antyoksydacyjnym EPTA C35 aplikowanym pod krem.

Jesteś po dwudziestce lub po trzydziestce i chcesz zapobiec przedwczesnemu starzeniu skóry? Zapewnij jej odpowiednią pielęgnację już teraz. Masz skórę dojrzałą i pragniesz zredukować widoczne skutki upływu czasu?EPTADERM zapewnia rozwiązania anti-aging.

Zobacz również

PRZEBARWIENIA SKÓRY - WSZYSTKO, CO POWINNAŚ O NICH WIEDZIEĆ
Jasna sprawa, że każdej z nas zależy nie tylko na gładkiej i jędrnej skórze... Jednolity koloryt i blask są w zasięgu pożądania każdej kobiety. Co stoi na drodze do realizacji tego celu? Przebarwienia! Są efektem działania hormonów, starzenia się skóry, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Jak je rozjaśnić i wstrzymać proces powstawania ciemnych plam na twarzy i reszcie ciała? Jak poradzić sobie z przebarwieniami?
Czytaj więcej
ŁUSZCZENIE SKÓRY - PRZYCZYNY I LECZENIE
Łuszczenie skóry to swędzący i dokuczliwy problem dermatologiczny. Gdzie szukać źródeł tego zaburzenia? Jak poradzić sobie z nadmiernym rogowacenie skóry na stopach, łokciach, kolanach i rękach? Jak naprawić te uszkodzenia, odbudować barierę ochronną skóry i zapobiec łuszczeniu skóry?
Czytaj więcej
KOSMETYKI Z WITAMINĄ C - WITAMINA MŁODOŚCI
Czy nasze zmarszczki mogą być mniej widoczne bez skalpela? Czy można ujednolicić koloryt cery? Czy da się zwolnić tykanie zegara biologicznego? Czy jakaś substancja ma tę moc przywracania skórze jędrności i blasku? Tak! Jest nią aktywna witamina C. Jakie właściwości ma witamina C? W jakiej formie najlepiej ją stosować? Jakie wymagania powinien spełniać kosmetyk z „witaminą młodości”?
Czytaj więcej

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl